PRINCE2® dla IT i biznesu

Wydaje się, że relacje IT z tzw. użytkownikami nie zawsze układają się pomyślnie. „Oni nie potrafią nam powiedzieć, co chcą i nie angażują się w projekt” – twierdzą pracownicy IT. „Oni nie potrafią nam zrobić tego, co jest potrzebne” – narzekają pracownicy tzw. „biznesu”. Co gorsza oprócz emocji i wzajemnego obciążania się winą mamy projekty, które nie zostały zrealizowane o czasie lub powstał produkt nie do końca taki, jaki był faktycznie oczekiwany. Znaczenie usług IT dla rozwoju biznesu każdej organizacji jest nie do przecenienia. Czy metodyka PRINCE2 pomoże w efektywnym zbudowaniu platformy współpracy pomiędzy IT i użytkownikami? Wydaje się, że bez metodyki nie uda się to dla rozwoju i tworzenia nowych produktów informatycznych.

Spotkanie prowadził Krzysztof Małus, trener wiodący OMEC.

Krzysztof Małus
Krzysztof Małus - Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami i programami. Od kilkunastu lat zarządza projektami w praktyce w firmach z branż telekomunikacyjnej, informatycznej i mediowej oraz w administracji publicznej. Akredytowany trener PRINCE2®, certyfikowany Project Manager. Konsultant w zakresie budowy biur projektów (PMO).

Kiedy: 
Fri, 22/10/2010 - 09:30
Agenda: 

1. Codzienna działalność biznesowa a Zmiana Biznesowa: portfel zmiany, programy i projekty. Pojęcie Ładu.

2. Czy istnieją projekty informatyczne?

3. Struktura organizacyjna projektu, w którym uczestniczą specjaliści IT: Komitet Sterujący, Kierownik Projektu, Kierownicy Zespołów

4. Zewnętrzna firma w projekcie z udziałem IT

5. Metodyka PRINCE2 a metodyki wytwórcze oprogramowania / produktów informatycznych

6. Przykłady najczęstszych błędów w prowadzeniu projektów z udziałem specjalistów IT

7. Na czym polega osadzenie metodyki w organizacji: wdrożenie i dostosowanie.
 

Gdzie: 

Krajowa Izba Gospodarcza
ul. Trębacka 4
Warszawa

Efekty spotkania przekroczyły nasze oczekiwania.
Pełna sala, ożywiona dyskusja, ciekawe wnioski.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom.
I zapraszamy na kolejne spotkania z tego cyklu.

W załączeniu materiał ze spotkania.

Materiały: 

Akredytacje

Oferujemy szkolenia akredytowane i egzaminy z zakresu metodyk zarządzania projektami, programami i portfelem, a także zarządzania ryzykiem i uslugami IT. Nasze szkolenia PRINCE2®, MSP®, P3O®, MoP®, M_o_R®, ITIL®, Change Management i Agile Project Management są akredytowane przez APM Group Ltd.

Mamy status Registered Education Provider nadany przez Project Management Institute, Inc.

Znaki handlowe

PRINCE2®, ITIL®, IT Infrastructure Library®, MoP®, M_o_R®, P3O®, MSP®MoV®P3M3® są zarejestrowanymi znakami handlowymi Axelos Ltd. MoV™ i The Swirl logo™ są znakami handlowymi Axelos Ltd. The APMG-International Agile Project Management and Swirl Device logo jest znakiem handlowym APM Group Ltd. The APMG-International Change Management and Swirl Device logo jest znakiem handlowym APM Group Ltd. AgilePM, DSDM i Atern są zarejestrowanymi znakami handlowymi Dynamic Systems Development Method Limited w Wielkiej Brytanii. 'PMI', 'PMP', 'CAPM', 'PMBOK' i logo PMI R.E.P. są zarejestrowanymi znakami handlowymi Project Management Institute, Inc.  'Apollo 13 - an ITSM case experience' jest znakiem handlowym Gaming Works B.V.